Podporujeme Nadační fond Vendulka

01.03.2017

Věříme, že pomáhat potřebným je lidské, zvláště pokud se jedná o těžce nemocné děti postižené vzácnou formou onemocnění. Proto jsme založili Nadační fond Vendulka, díky kterému můžeme pomoci zlepšit materiální a zdravotní péči malé Vendulky.

Vendulka patří mezi několik desítek lidí na celém světě a je jedinou v ČR trpící vrozenou dominantní formou imunodeficitu čili poruchou imunitního systému, označenou číslem 818-821delTTAA v IFNR1, za kterým se skrývá neschopnost organismu bránit se jakékoli formě mykobakterií.

Nemoc malé Vendulky naplno propukla po povinném očkováním na tuberkulózu krátce po jejím narození. Díky této poruše imunity byla Vendulka v minulosti léčena proti vysoce rezistentní ptačí tuberkulóze, která způsobila napadení některých orgánů, částečný rozpad kyčelního kloubu a napadení dvou míst lebky. Kromě tohoto vážného imunitního onemocnění má Vendulka také defekt na srdíčku, které jí bude v budoucnu operováno. Od jejího narození prožila více než dva roky v nemocnici, absolvovala již devět operací a deset vyšetření v celkové anestezii. Přes všechny tyto bolestivé zkušenosti a silné léky, které každý den dostává, je Vendulka veselá holčička, kterou baví běžné činnosti dětí v jejím věku. Ráda si čte a prohlíží knížky, chodí na procházky a moc ráda by se jednou podívala s jejími rodiči k moři, které je pro ni prozatím stejně jako kontakt s půdou ohrožující na životě. V současné době chodí do první třídy v rámci domácího vzdělávání, kdy ji učí její maminka.

Vzhledem k vzácnému výskytu tohoto imunitního onemocnění, jsou lékařské možnosti v České republice v současné době velmi omezené, proto hledáme další cesty, které povedou k uzdravení malé Vendulky nebo jinak napomohou ke zkvalitnění jejího života. Finanční prostředky, které nadační fond vybere, budou využity na vytvoření vhodného zázemí pro Vendulku, úhradu léků, doplňků stravy a případnou zdravotní péči v zahraničí, která může být velmi nákladná.

Nadační fond shromažďuje finanční prostředky zejména od zřizovatele fondu – společnosti BAK stavební společnost, a.s., které tímto děkujeme.

 

Chtěli bychom touto cestou požádat města a obce regionu, firmy a také Vás, kteří chtějí podpořit kvalitnější život Vendulky o zvážení možnosti finančního příspěvku.

 

Děkujeme Vám všem

 

Kontakt:

Ing. Vladimíra Baťková

Tel.: 603 567 148

E-mail: nadacevendulka@bak.cz

  

Číslo nadačního účtu: 7273052/0800

CZ83 0800 0000 0000 0727 3052

Nadace Vám ráda vystaví doklad o daru po té, co bude předmětná částka poukázána na nadační účet.

Aktuálně

BAK postaví nové Středisko volného času v Trutnově i závěrečnou etapu bytů Kamýk pro společnost Central Group v Praze 07.11.2017 Nové Středisko volného času postaví trutnovský BAK Trutnov - Nebude to trvat dlouho a do části starého objektu na Nivách se ... více
Získali jsme trojnásobné ocenění v soutěži Stavba roku 2017 06.10.2017 Mimořádný úspěch sklidil náš projekt Revitalizace Tyršových sadů - podzámeckého parku  v Pardubicích, který si odnesl hned ... více