Budova sídla společnosti Lasvit v Novém Boru získala titul Stavba roku 2020

Celkem 8 titulů Stavba roku 2020, 17 zvláštních cen, Ceny veřejnosti a titul pro stavbu v zahraničí bylo uděleno v již 28. ročníku jedinečné a prestižní celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku 2020.

Velký úspěch v této soutěži zaznamenal projekt „Firemní sídlo Lasvit Nový Bor“, který jsme realizovali od poloviny roku 2017 do jara 2019. Obdržel hned dvě ocenění – titul Stavba roku 2020 a Cenu veřejnosti, kde z celkových 177 519 hlasů získal 47 039.

Dalšími oceněnými projekty byly: O2 universum – dostavba malé haly O2 areny na konferenční centrum, Praha 9, Společenské centrum Sedlčany, Rekonstrukce mostu v km 1,429 trati Pňovany – Bezdružice, Přístavba budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou, VSCT Veolia Smart Control Tower-Kladno, Rezidence Park Masarykova, Liberec a Přístavba rodinného domu na Kojetíně.

Držitelé titulů v letošním roce poprvé v historii soutěže získávají unikátní symbolické křišťálové ocenění, které má podobu razítka v designu Ronyho Plesla vyrobené sklárnou Rückl. Razítko symbolicky představuje to poslední a zcela výjimečné „razítko“ v procesu celé realizace stavby.
Odborná porota Stavby roku 2020 byla složená tradičně ze zástupců jednotlivých vypisovatelů z řad architektů a inženýrů. V rámci hodnocení navštívila během července a srpna všech 84 přihlášených staveb.

Stavba roku 2020 také v letošním roce přišla s dlouhou řadou každoročních putovních výstav a dalších doprovodných akcí. S přihlášenými a oceněnými je možné se seznámit nejen na výstavách, ale také formou dokumentů a virtuálních projekcí. Celý prosinec 2020 a následně i v roce 2021 bude výstava včetně filmových projekcí, k vidění v Galerii ABF na Václavském náměstí v Praze, která bude sdílena tentokrát i virtuálně.
Hlavním organizátorem soutěže je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která je zároveň vypisovatelem soutěže, spolu s ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

Více informaci o soutěži Stavba roku