Modernizace trutnovské nemocnice za 183 milionů korun začíná

V trutnovské nemocnici se právě rozjíždí jedna z největších investic posledních deseti let. Vyjde na 183 milionů korun, a bude se přitom bourat a stavět. Například laboratoře dostanou moderní ráz, vznikne zcela nové transfúzní oddělení, které dosud nebylo součástí areálu.

Jako první přijde na řadu přeměna pavilonu lékařské mikrobiologie a imunologie, nově v něm bude sídlit oddělení klinické biochemie. Pak dojde k demolici dvou starších budov, kde dosud sídlí právě klinická biochemie, a také kožní a plicní. Vznikne nový objekt pro transfúzní stanici a nukleární medicínu. Ve spojené dvoubodově budou všechny laboratoře na jednom místě, klíčový je i přesun transfúzní stanice z města do areálu. Stávající pavilon nukleární medicíny se přemění na administrativní budovu, ve které bude sídlit i ředitelství špitálu.

Rekonstrukci za 183 milionů korun provede sdružení stavebních firem BAK a SYNER. Královéhradecký kraj dodavatele soutěže vybral až na třetí pokus. V předchozích dvou výběrových řízeních podané nabídky buď překročily maximální cenu, nebo nesplnily podmínky zadávací dokumentace. Pro poslední zakázku kraj obdržel čtyři nabídky.

Celý článek