Obdrželi jsme dvě ocenění v rámci soutěže Stavba roku 2019

Na pondělním slavnostním večeru Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství pořádaném v Betlémské kapli v Praze byly vyhlášeny letošní Stavby roku. Tohoto 27. ročníku soutěžní přehlídky se zúčastnilo celkem 59 staveb, z toho 53 staveb v České republice a 6 staveb zahraničních. Bylo uděleno 17 nominací na titul, 6 titulů Stavba roku 2019 a 14 zvláštních cen.

Společnost BAK do letošního ročníku soutěže přihlásila tři stavby – Rekonstrukce a dostavba Střediska volného času v Trutnově, Parkovací dům Jana Gayera v Hradci Králové a v rámci zahraniční stavby roku projekt Rekonstrukce náměstí Míru v ukrajinském Kramatorsku.

Prestižního ocenění, Ceny předsedy Senátu Parlamentu České republiky,  za velmi zdařilou rekonstrukci a dostavbu původního objektu sportovní haly a vytvoření tak moderního, bezpečného, víceúčelového a originálního objektu se dostalo projektu Rekonstrukce a dostavba Střediska volného času v Trutnově. Stavba střediska probíhala v letech 2017-2019, investorem je Město Trutnov, autorem architektonického návrhu jsou Martina a Michal Rosovi, generálním projektantem je společnost JIKA-CZ s.r.o.

Cenu Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství za prvky Smart Cities získala stavba Parkovací dům Jana Gayera v Hradci Králové. Tato cena byla udělena za přístup a vizionářství investora a projekčního týmu nejen ve vztahu na použití prvků Smart Cities, ale i v návaznosti přípravy na jejich další rozvoj. Budova parkovacího domu je výjimečná také architektonickým ztvárněním, promyšleností detailů i vlastním stavebním provedením. Tuto stavbu jsme realizovali v letech 2018-2019, investorem je ISP Hradec Králové, a.s. , autor architektonického návrhu a generální projektant je společnost architekti chmelik & partneři s.r.o.

Gratulujeme!