Parkem roku 2019 jsou Tyršovy sady v Pardubicích

O titul Park roku 2019 se ucházelo čtrnáct parků, což je nejvíce v historii odborné soutěžní přehlídky, kterou pořádá Svaz zakládání a údržby zeleně již od roku 2003. Díla, která v soutěži nejlépe uspěla jsou ta, jejichž investoři formulovali správně zadání, vybrali kreativního krajinářského architekta, případně projekční tým, park realizovali odborníci pod dohledem investora a autora projektu, a především je zajištěna trvalá a odborná péče.

Vítězem letošního ročníku soutěže na základě rozhodnutí odborné poroty se stala revitalizace Tyršových sadů – Podzámeckého parku v Pardubicích. Tento projekt, který se pyšní také titulem Stavba roku 2017, jsme realizovali od července 2014, zakázka byla ukončena předáním díla 30.9.2015.

Cílem bylo přetvořit prostor, který sloužil jako park již ve třicátých letech minulého století, v soudobý městský park, rehabilitovat jeho vztah k zámku, a při tom respektovat historický i přírodní charakter prostoru. Autory projektu jsou Ing. Tomáš Jiránek a Ing. arch. Marek Lehmann z New Visit s.r.o.

Gratulujeme!

Více informací o soutěži Park roku 2019