Modernizace Severočeského muzea v Liberci, druhá etapa – smlouva podepsána

Pro investora – Liberecký kraj budeme v následujících 18 měsících realizovat stavební práce na zakázce „Modernizace Severočeského muzea v Liberci – druhá etapa“.

Cílem modernizace je oživení muzejních prostor a celé expozice a také vybavení celé budovy muzea novodobou vyspělou technologií, která zdůrazní a hlavně ochrání budovu. Stavebními úpravami bude zamezeno nežádoucímu křížení návštěvnického provozu se zaměstnaneckým. V neposlední řade umožní modernizace muzea i plnohodnotný přístup osobám s omezenou schopností pohybu. Budova je nemovitou kulturní památkou, architektonické řešení je tedy plně podřízeno historické hodnotě budovy.

Muzeum v Liberci patří mezi největší muzea v České republice. Založeno bylo v roce 1873 jako uměleckoprůmyslové muzeum a u nás je nejstarším muzeem tohoto typu. Vlastní budova byla postavena v letech 1897 – 1898 v romanticko-historizujícím stylu, podporuje typy sakrální a palácové architektury. Dnes zahrnuje Severočeské muzeum kromě bohaté knihovny tři sbírková oddělení – přírodovědecké, historické a uměleckohistorické.