Poklep na základní kámen doprovodil přestavbu areálu Na Nivách

 

Stavba za 197 milionů korun, kterou financuje město, by měla být dokončena letos 21. prosince. Zelené pracovní helmy si dali na hlavy starosta města Ivan Adamec, generální ředitel dodavatelské společnosti BAK Radek Mrázek a ředitel Střediska volného času (SVČ) Josef Khol. Ti se také chopili kladívek a zhostili se poklepu.
„Dlouho jsme zvažovali, zda budeme pokládat základní kámen, protože už od listopadu se tady pracuje a začali demoliční práce. Stavba je to však pro budoucnost natolik významná, že se základní kámen vyplatí poklepat a schovat ho pro příští generace,“ řekl starosta. Jde o jednu z největších staveb v historii města. Podle Adamce se našla skupina nadšenců, která se věnuje mládeži a jejímu rozvoji.
Po roce 1989 se rušila různá zařízení pro mládež s tím, že by péči o děti měla převzít škola nebo rodiče. „Tyto záměry se příliš nepovedly a bylo potřeba udělat nějakou změnu. Ukázalo se, že je nutné rozšířit prostory pro Středisko volného času, vytvořit podmínky pro další rozvoj činností a přitáhnout mládež k zájmovým aktivitám,“ uvedl starosta a připomenul historickou minulost areálu
„Kdysi tady bylo divadlo, které v padesátých letech vyhořelo. Působili tady také ostrostřelci, než byla postavena železnice, byl tady pivovarský rybník. Potom zde řadu let sloužila veřejnosti tělocvična. Objekt ale chátral a bylo nutné se zamyslet, co s areálem dál. Proto také dochází k této rozsáhlé rekonstrukci. Areál se výrazně změní a je to velký zásah do této městské části. Co je ale velmi důležité, že tato lokalita začne zase plnohodnotně žít.“
Šéf BAKu Mrázek přislíbil, že finanční částka použitá na stavbu nebude překročena. „Nepředpokládáme ani, že by nás během rekonstrukce něco zdrželo. Termín ukončení stavby, která je pro nás prestižní záležitostí, platí. Myslím si, že to bude pro město hezký dárek k Vánocům,“ poznamenal. Ředitel SVČ Khol, považuje téměř 200 milionů korun vložených do aktivit mládeže jako velký příklad pro celou republiku.
„Myslím si, že až se areál otevře a uvede do provozu, bude Trutnov naprosto jasným vzorem pro zájmové aktivity,“ prohlásil a upozornil, že půjde nejen o areál pro středisko, ale pro celou trutnovskou veřejnost. A jak se Nivy ve finále promění?
Celá stavba zahrnuje čtyřiadvacet stavebních objektů, mezi které patří například dětské i dobrodružné hřiště, venkovní lanový park či multifunkční hřiště. V prostoru hlavní stavby je umístěno zázemí pro jednotlivé zájmové skupiny, například taneční a divadelní sál, učebna, keramická dílna. Bude zde také reprezentativní recepce s kavárnou, tělocvična či horolezecká stěna. V areálu rovněž vznikne potřebné parkoviště.

Zdroj: Trutnovinky, zobrazit celý článek