co jsme realizovali

NPK, a.s., Pardubická nemocnice, nová psychiatrie

Investor: Nemocnice Pardubického kraje, a.s.
Lokalita: Pardubický kraj
Realizace: 07/2019 - 05/2021

Charakteristika projektu

Jako člen sdružení pod vedením společnosti Chládek & Tintěra, Pardubice, a.s. a členem sdružení, společností Geosan Group a.s. jsme realizovali pro objednatele Nemocnice Pardubického kraje, a.s. nový pavilon psychiatrie.  Projektantem byla společnost ATELIER H 1 & ATELIER HÁJEK s r.o.

Objekt, jehož půdorys připomíná tvarem vodou opracovaný kámen je umístěn uprostřed „zelené“ plochy s dostatečným odstupem od komunikací. Největší výhodou této lokality je klidné prostředí, jež je vhodné pro průběh léčby.  Před hlavním vstupem je navržena velká rozptylová plocha s parkovou úpravou a lavičkami pro odpočinek. Objekt je navržen jako čtyřpodlažní – jedno podzemní a tři nadzemní podlaží. V prvním podzemním a prvním nadzemním podlaží využívá dispozice celý půdorys objektu. Ve druhém a třetím nadzemním podlaží je objekt navržen jako čtyřklídlá  budova kolem atria, v jehož prostoru bude provedena sadová úprava tvořená půdokryvnými rostlinami, okrasnými travinami a výsadbou keřů. Tento prostor je přístupný pouze  pro pacienty.

Cílem investice je zvýšit dostupnost a kvalitu psychiatrické péče a tím zlepšit začlenění duševně nemocných do společnosti.

 

Galerie projektu