co jsme realizovali

Pragovka Vysočany – stavební úpravy objektu E, první fáze

Investor: E Factory, s.r.o.
Lokalita: Hlavní město Praha
Realizace: 06/2022 - 09/2023

Charakteristika projektu

Pragovka Art District je živoucí kreativní čtvrť a inspi­rativní prostředí pro práci, setkávání, umění, sport i zábavu jen kousek od pražského centra, uprostřed industriálních, a zároveň plně vybavených Vysočan. Vedle galerií, ateliérů, kaváren, barů, skateparku nebo ragbyového hřiště nabízí i jedinečné pros­ tory pro pořádání nejrůznějších akcí, večírků, přehlídek či festivalů.

Rozsáhlá budova E Factory je od po- čátku středobodem celého projektu a dvaadvacetihektarového areálu Pragovky. Na více než 27 000 m2 vznikne velkorysý prostor nejen pro kanceláře a sdílená pracovní místa, ale stejně tak pro kulturní, vzdělávací a sportovní instituce, galerie, obchody, kavárny a restaurace. Budova E Factory  postupně projde celkovou rekonstrukcí, jejímž cílem je zlepšení technického standardu a zároveň zachování unikátního industriálního charakteru této národní kulturní památky. Díky fázování prací budou veškeré aktivity a chod budovy udrženy i po dobu rekonstrukce.

Vznik areálu Pragovky se datuje do začátku dvacátého století a byl spojen se vznikem českého automobilového průmyslu a slavnou továrnou na automobily, která od roku 1909 vyráběla legendární vozy Praga. Samotná budova dnešní E Factory byla postavena v letech 1930-1933. Do dnešních dnů se dochovala v autentické podobě a od roku 2003 je chráněna a uznána Národním památkovým ústavem jako česká národní památka.

Projekt rekonstrukce památkově chráněné budovy E Factory byla svěřena renomované architektonické a inženýrské kanceláři TaK Architects, která má za sebou oceňované realizace u celé řady historických objektů z různých období.

 

Více informací o projektu: https://pragovka.com/e-factory
Autorem vizualizací je TaK Architects s.r.o.

Galerie projektu