Rekonstrukce berounské nádražní budovy

Rekonstrukci objektu vlakového nádraží v Berouně, jež tvoří komplex tří navzájem propojených budov zahrnující odjezdovou halu, administrativní budovu a provozní prostory, jsme započali v září 2020. V průběhu půlroku již proběhly bourací práce, demontáže a vyzdívky. Střecha byla demontována a nahrazena novou izolací a krytinou. Původní okna jsou vyměněna za nová. V současnosti probíhají přípravy na rozvody elektroinstalace, vytápění, ZTI a chlazení.

Kompletní rekonstrukci berounské nádražní budovy dokončíme v září 2022. Objekt bude mít novou zateplenou fasádu, okna, dveře a podlahy. Vybudují se nové rozvody, budova bude nově vybavena systémem chlazení a výměny vzduchu. Stavební práce se dotknou i podzemního podlaží, kde se provede nová hydroizolace stěn, sanace sklepních prostor i odstranění vlhkosti. Rekonstrukce též vyřeší rozšíření informačního a kamerového systému. V odjezdové hale dojde k větším dispozičním změnám, vzniknou další komerční prostory.

Berounské nádraží je druhou nejfrekventovanější stanicí ve Středočeském kraji, denně ji využije zhruba šest tisíc cestujících.