Rekonstrukce letního koupaliště v Trutnově

Moderní a bezpečné. Takové bude nové letní koupaliště v Trutnově, jehož stávající podoba během následujících jedenácti měsíců projde rozsáhlou rekonstrukcí za 73 milionů korun. Ve čtvrtek odpoledne starosta města Iva Adamec podepsal se zástupci dodavatelských firem BAK a Berndorf Bäderbau smlouvu, v níž se zavazují, že areál pro vodní radovánky v horkých letních dnech bude hotový do konce června příštího roku.

Nejzásadnější renovací bude výměna stávajících keramických obkladů bazénových van, které budou nahrazeny nerezovými vanami. S tím bude souviset i modernizace technologií na koupališti, aby odpovídaly současným požadavkům.

Rekonstrukce bude zahájena hned příští týden v pondělí, kdy na koupaliště nastoupí zaměstnanci firmy BAK. „Začne se bouracími pracemi s tím, že se nejdřív vybourají všechny kachličky a hlavy bazénu, místo kterých se pak budou budovat plochy, které budou sloužit k uchycení nerezových konstrukcí,“ sdělil generální ředitel trutnovské stavební společnosti Radek Mrázek.

Celý článek