Charitativní hokejová akce „Vendulka pomáhá“ v ICE Aréně v Praze – Letňany

Nadační fond Vendulka se charitativním hokejovým turnajem „Vendulka pomáhá“, který se uskuteční ve čtvrtek 13. ledna 2021 v pražské ICE Aréně, rozhodl podpořit ve složité životní situaci dvě dívky, jejichž fyzické a mentální postižení je bohužel vážné a zůstávají plně závislé na péči svých rodičů.

Vendulka letos pomáhá dvouleté dívce, která od narození trpí dětskou mozkovou obrnou a je plně odkázána na péči své maminky. Výtěžek bude použit na nákup rehabilitačních a dalších pomůcek, které by umožnily zlepšení zdravotního stavu a zajištění pravidelné rehabilitace.

Vendulka rovněž pomůže patnáctileté dívce, která před rokem absolvovala komplikovanou a náročnou operaci nádoru na mozku. Bohužel ji v současné době provází těžká spastická kvadruparéza, hluchota na jedno ucho, porucha zraku a polykání. Výtěžek bude použit na vytvoření vhodného domácího prostředí pro její další léčbu a zároveň na rehabilitační péči.

Ve čtvrtek se v hokejové aréně v pražských Letňanech utkají týmy společností: DEMP-HOLDING s.r.o., MBQ s.r.o., AZ KLIMA a.s., COBAP s.r.o., Martin Serbousek, Metrostav a. s., BAK stavební společnost, a.s. a tým BAK friends.

Velice si vážíme účasti našich partnerů, jejich ochoty pomáhat tam, kde je třeba. Děkujeme společnostem  Metrostav a.s., MBQ s.r.o., COBAP s.r.o., Bc. Martin Serbousek, AZ KLIMA a.s., DEMP-HOLDING s.r.o., STAKO Červený Kostelec s.r.o., EXCON, a.s., SITEL s r.o., Jan Bednařík, PRO-DOMA, SE, EXPERTDOCK s.r.o., NACKO Group s.r.o., STAVMAN, spol. s r.o., PKS Okna a.s., ADKLH – Asociace druholigových klubů ledního hokeje, ICE CZECH Letňany a.s., HC Letci Letňany z.s., Wing 49 CZ z.s., které přispěly nemalou částkou.

Bohužel ani jedna z dívek se turnaje z důvodu fyzického stavu zúčastnit nemůže, ale pevně věříme, že se k nim a jejich rodičům skvělá a pozitivní energie všech zúčastněných dostane.