co jsme realizovali

Centrum Pivovar Děčín

Investor: Centrum Pivovar a.s.
Lokalita: Ústecký kraj
Realizace: 10/2012 - 03/2014

Charakteristika projektu

Rozsáhlý komplex bývalého děčínského pivovaru svou velikostí,uceleností a dopravní dostupností vytvořil ideální podmínky pro vybudování komerčního centra   s jedinečným rázem. Projekt připravila společnost SETTIMO Development a investoři Vojtěch Ryvola, Martin Král a RSJ Private Equity uzavřený investiční fond.

Jedná se o 150 let starou budovu, chráněnou historickou památku, jejímž vlastníkem je od roku 2007 společnost Centrum Pivovar a.s.

Původní objekt byl zrekonstruován a citlivě doplněn o nové prvky moderní architektury, přičemž se zohlednilo i zachování původních fragmentů jako pivovarské brány z roku 1905, obou pivovarských komínů, velkorysých kleneb nebo romantických zákoutí, jež dávají projektu specifickou atmosféru. Celý komplex je situován ve svahu, takže část novostavby je skryta pod zemí a parkoviště situováno na střeše objektu. Denní světlo do dvoupodlažní pasáže přinesla dvě velká atria. Centrum s pronajímatelnou plochou 17 500 m2přineslo vedle obchodů, supermarketu a restaurací i vlastní minipivovar, dětské centrum, víceúčelový sál,  kapličku s vlastním zvonem.

Stavba byla nominována na Stavbu roku 2014.

Galerie projektu