co jsme realizovali

Vivus Aréna Praha

Investor: Vivus Aréna, a.s.
Lokalita: Hlavní město Praha
Realizace: 01/2011 - 02/2013

Charakteristika projektu

Vedle monumentální stavby O2 Arény, přímo naproti komerčnímu centru Galerie Harfa vyrůstá moderní desetipodlažní budova Vivus Arény.

Jednoduchá koncepce domu vychází z podmínek na zastavované parcele – bytový dům uzavírá stávající vnitroblok a poloha domu podél ulice Kurta Konráda umožnila orientovat většinu bytů východním a západním směrem. Tři schodišťová jádra zajišťující spolu s rychlovýtahy vertikální komunikace rozdělují dům na tři části se samostatnými vchody z ulice Ocelářská. V přízemí jsou navrženy komerce s prosklenými výlohami, které dodávají celkovému vzhledu objektu na lehkosti. V 3 až 1 podzemním podlaží jsou umístěny podzemní garáže s vjezdem z ulice Drahobejlova a výjezdem do ulice Ocelářská.

Dispozice bytů vycházejí ze zkušeností projektanta i developera a splňují náročné požadavky klientů. Při daném půdorysu maximálně využívají jeho plochu s důrazem na možnou zaříditelnost. Téměř každý byt má svoji lodžii, balkon nebo terasu. Lodžie směrem do ulice a balkony směrem do vnitrobloku jsou natočeny k jihu a svojí velikostí nejsou jen formálním venkovním prostorem, ale v letních dnech umožní i příjemné posezení. Jejich půdorysné natočení a částečné zapuštění navíc kromě vytvoření velmi žádaného soukromí u více vyložených balkonů podpořené ještě zástěnami navíc plastickou hrou stínů esteticky oživují delší fasády domu. Každý byt má navíc svoji sklepní kóji a parkovací stání.

Asi nejatraktivnější částí domu jsou terasové byty v posledních podlažích využívající pochozí střechu objektu ke slunným a velmi prostorným terasám. Vzhledem k výšce objektu bude z těchto teras zcela výjimečný výhled na okolní město, přičemž i v tomto případě bude díky důvtipnému využití gradujících výšek a systému zástěn zajištěno dostatečné soukromí každého zde umístěného bytu.

Více informací najdete na www.vivus.cz/arena

Galerie projektu