Dokončili jsme rekonstrukci vily Duncan v Janských Lázních

S koncem roku byla dokončena rekonstrukce Vily Duncan, jejíž historie sahá až do roku 1896. Tato vila, původně postavená otcem a synem Duncanovými, významnými postavami na Trutnovsku, září v novém světle.

V rámci rekonstrukce byla věnována zvláštní péče zachování historického charakteru budovy, který reflektoval tehdejší architektonické trendy a společenské normy. S příchodem slavné tanečnice Isadory Duncan získala vila také význam v uměleckém světě, což přidává k jejímu kulturnímu dědictví.

Provedli jsme renovaci fasády a střešní konstrukce, osadili nová okna, ve vnitřních prostorách byly zrestaurovány dřevěné obklady stěn a stropů, vč. schodišť. Dále byla provedena kompletní sanace vlhkých stěn podzemního podlaží, ve vyšších podlažích byly stávající stropy nahrazeny novými ze železobetonu. Dispozice jednotlivých místností v 2. + 3. NP jsou provedeny nově ze SDK konstrukcí s novými rozvody vody, topení a elektřiny.  Zároveň jsme přinesli do vily moderní vybavení, včetně nové kuchyně.

Vila Duncan dnes nejen zachovává svou historickou hodnotu, ale nabízí i moderní pohodlí. Věříme, že nově zrekonstruovaný prostor poskytne ideální útočiště pro rodiny s dětmi, které si přejí odpočinout od ruchu města.

Zdroje:

https://ddmpraha.cz/ubytovani/Janske_Lazne

http://www.freiheit.cz/11-krkonose–mesicnik-o-prirode-a-lidech/64-vila-duncan-a-tanecnice-isadora.html